НАВЧАННЯ для дошкільнят

"ДОМАШНЯ НЯНЯ"

Шановні батьки!

Проблема організації сімейного дозвілля набуває все більшої актуальності, особливо у   час військового стану.
В організації сімейного дозвілля велике значення має уміння батьків розумно використовувати свої вільні години і навчити цьому дітей.
Це уміння залежить від організованості, розпорядливості, діловитості в усьому, від розуміння того, що час - це те багатство, яке нічим не заповнюється. А навчити цьому дітей треба зі встановлення і підтримки правильного розпорядку дня, розподілу обов'язків у родині, виконання простих сімейних і загальнолюдських правил.
Тому батькам слід допомогти своїм дітям зробити їхній спільний відпочинок більш змістовним і цікавим за допомогою наступних запропонованих рекомендацій:
1. Зацікавлюйте дітей класичною музикою, живописом, художньою літературою, читаючи разом із ними та обговорюючи їх.
2. Якщо ви хочете бачити дітей щасливими, допоможіть їм зберегти своє здоров'я, займаючись ранковою гімнастикою та фізичними вправами.
3. Батькам необхідно пам'ятати, що засобами формування духовного багатства дітей і їхнього дозвілля є читання і розповідання казок (пізніше - інших книг), бесіди про життя простих і видатних людей; іграшки тощо.
4. Для розвитку радісних, цінних у виховному значенні ігор дітям слід давати різні іграшки, посібники. Ігри належить супроводжувати казками, віршиками, потішками, примовлянками тощо
5. У цей нелегкий час для формування найкращого емоційного світу дітей треба розвивати й удосконалювати таку форму дозвілля, як спільні ігри (маються на увазі ігри інтелектуальні: шахи, шахмати, настільні ігри, складання пазлів, "морський бій", доміно).
6. Можна влаштувати домашній театр, перевтілюючись у лікаря і пацієнта, у продавця магазину і покупця, у вихователя та вихованця тощо.
7. Дуже важливо в організації культурного дозвілля в родині розвивати аматорські заняття (колекціонування, конструювання, малювання, розфарбовування, ліплення, плетіння тощо)
Пам'ятайте, батьки! Вашу дитину виховують кожна хвилина життя, кожний куточок, кожен крок, слово, справа, з якими її особистість стикається повсякчас.
Мирного неба над головою! Успіхів усім і цікавого, продуктивного дозвілля!

Уже сьогодні вам слід відібрати та сховати половину іграшок: ніхто не знає, скільки це триватиме, але можливість час від часу діставати зі схованки «нову» іграшку вам дуже допоможе.

Під час цієї вимушеної перерви намагайтеся підтримувати незмінність денного розпорядку. Насамперед це стосується повсякденних занять. Час підйому, прийому їжі, післяобіднього сну тощо мають бути звичними. Діти прагнуть передбачуваності; не менш важливою вона є і для їхніх піклувальників (довгий день з малюком пережити набагато простіше, якщо розбити його на коротші, більш «керовані» періоди).

Невелике нагадування: у дитячому садочку вашим дітям зазвичай дозволяють бути трохи бешкетливими під час ігор. Вам теж доведеться піти на такі «поступки»: дитина не зможе розслабитися та позбавитися від зайвої енергії, якщо їй доведеться весь час думати про створюваний нею безлад вдома, Нехай спільне прибирання та складання речей на місце після ігор увійде до звички. Діти також дуже добре знають це правило.

Іграшки можна використовувати по-різному: наприклад, машинки можуть не тільки «їздити»: їх можна сортувати за кольором, відправляти їх на «автомийку» тощо. Можна склеїти докупи кілька аркушів паперу та намалювати на них дороги і будинки - тоді ви отримаєте «місто», яким можна «їздити». Це ж стосується й інших іграшок.

Діти обожнюють співати та танцювати, особливо якщо ви приєднуєтеся до них! Ось кілька ідей:

  • Увімкніть музику та влаштуйте танцювальну вечірку.
  • Співайте розвиваючі дитячі пісні.
  • Грайте в шаради: імітуйте різних тварин рухами та голосом і пропонуйте дітям відгадати, що це за тварина. Грайте по черзі.
  • Зробіть музичні інструменти: переверніть каструлі та відра догори дном, використовуйте дерев'яні ложки. Можна, наприклад, зробити маракаси, насипавши рис у порожні пляшки чи пластикові контейнери.

Давайте заспокоїмося. Кожного дня дітям (і вам також) потрібен період спокою. Це - слушний момент для того, щоб розслабитися та «підзарядити батарейки». Ось кілька ідей:

  • Почитайте щось разом чи окрема (малюки, які ще не вміють читати, можуть гортати книжки і описувати те, що вони бачать на ілюстраціях).
  • Уявіть це! Перед читанням книги, разом з дитиною «пройдіться по картинкам», перегляньте ілюстрації. Можливо, ваша дитина зможе переповісти історію, користуючись виключно побаченими картинками.
  • Використовуйте розмальовки, разом складайте пазли чи будуйте щось з кубиків.
  • Грайтеся в «дочки-матері» з використанням м'яких іграшок, ляльок, а також машинок і кухонних предметів.
  • Стікери на папері: ви можете намалювати на аркушах паперу різні форми, літери чи цифри, а дитина з'єднуватиме їх за допомогою стікерів.
  • Скотч на папері: ви можете нарізати клейку стрічку на маленькі шматочки, а дитина наклеюватиме їх на папір (дорослим це може здатися нудним, проте малюки обожнюють це заняття).

Рухаймося! Діти звикли багато рухатися - врешті-решт, це їм просто необхідно! Їм потрібно шуміти, бігати, стрибати і таке інше. Це можна робити як вдома, так і на вулиці. Ось кілька ідей:

  • Грайтеся в «Гарячу лаву»: розкидайте по підлозі диванні подушки і уявіть, що підлога - це потік розпеченої лави. Дитина може переповзати, переходити чи перестрибувати з подушки на подушку.
  • Використовуйте покривало як парашут (розкрийте покривало над головою, а потім повільно опустіть на підлогу). Граючись з немовлятами, накривайте та розкривайте їх простирадлом, граючись в «ку-ку».
  • Використовуючи простирадла, ковдри, подушки, стільці і таке інше, збудуйте фортецю. Не поспішайте, нехай головними «будівельниками» будуть діти. Ваша фортеця не обов'язково має бути красивою, головне - безпечною!
  • Зробіть «смугу перешкод» з меблів, подушок та іграшок.
  • Малюки дуже люблять виклики, особливо коли стають сильнішими та більш скоординованими. Запитайте: «Ти можеш підняти одну ногу? А доторкнутися руками до колін?» Використання назв частин тіла під час такої гри допоможе дитині навчатися, а також показати вам усе, на що здатне її тіло, що росте.
  • Грайтеся з ліхтариком: чи зможе дитина дострибнути до плями світла? Чи зможе вона дотягнутися до такої плями на стіні? Після таких вправ діти самі хочуть взяти ліхтарика у руки - звісно, не відмовляйтеся! Ліхтарики займають їх на доволі тривалий час.
  • Грайтеся в «Мисливця за кольорами». Запропонуйте дитині знайти у помешканні три сині речі, скласти їх докупи, а потім повернути на місце. Повторюйте вправу з різними кольорами.

Не давайте дітям нудьгувати:

  • Пластилін - відмінний матеріал, адже діти проявляють свою творчість, зміцнюють руки та розвивають дрібну моторику.
  • Помпони. З помпонами можна грати в різні ігри, наприклад, поєднувати кольори.
  • Порожня ванна, заповнена м'якими іграшками. Ігри з улюбленими м'якими іграшками дитини можуть принести багато радості. Просто заповніть ванну іграшками та посадіть туди дитину.
  • Їстівна фарба для пальців: Все, що вам потрібно, це мука, вода та харчовий фарбник: налийте 1 склянку холодної води та висипте 1 склянку муки у каструлю. Поступово додайте 3 склянки окропу та доведіть суміш до кипіння. Дайте їй вистигнути, розділіть на кілька частин та додайте харчові барвники.
  • Нанизуйте намистини на нитку, щоб зробити прикраси. Якщо у вас немає бісеру, зробіть прикраси або змійки з макарон-пір'їн чи ріжок. Можна також пофарбувати макарони.
  • Купання! Зберіть машинки, фігурки солдатиків, ляльки, дрібних звірят тощо та покладіть їх у раковину. Заповніть її мильною водою. Поряд приготуйте ємність з чистою водою для полоскання. «Викупайте» іграшки, сполосніть їх та висушіть рушником. Окрім веселощів, ця діяльність навчить вашого малюка певного порядку дій: з часом він має робити це самостійно під доглядом батьків.
  • Картонні коробки. Якщо у вас немає - обов'язково придбайте таку коробку. Цікаво, наскільки діти полюбляють гратися з такими простими речами! З коробки можна побудувати фортецю, обмалювати її, обклеїти наліпками чи різними картинками, вирізаними зі старих журналів. Для фантазії меж не існує.
  • Кільця з сухих сніданків + спагеті. Візьміть пластилін, зліпіть з нього кульку та вставте у неї кілька довгих макарон. Запропонуйте малюкові нанизати на спагеті кульки з сухих сніданків. А якщо вони різнокольорові, то це додасть грі певного навчального елементу (групування різних кольорів).
  • Перевдягання та рольові ігри. Знайдіть вдома різноманітний одяг, прикраси та інший реквізит. Запропонуйте вашому малюку стати лікарем, пожежником, ветеринаром, фермером, астронавтом і таке інше. Дозвольте дитині брати ваші головні убори, шарфи, рукавички та взуття. Допомагайте їм з пошуком необхідних матеріалів.
  • Створення спогадів. Придбайте два примірники одного і того ж журналу - бажано глянцевого, з великою кількістю фотографій. Краще за все вибрати тематичний журнал: дозвілля, машини, природа, домашні улюбленці тощо. Потім дайте дітям ножиці (якщо вони вміють ними користуватися), клей та аркуші паперу такого ж розміру з тим, щоб вони створювали власні «спогади».
  • Дайте дитині свій телефон чи планшет і знайдіть в Youtubeролики «як просто намалювати ... покрокова інструкція». У такий спосіб вони зможуть навчитися малювати єдинорогів, собак, фрукти і таке інше.

Долучайте дітей до «справжньої» роботи

Однією з найулюбленіших дитячих ігор є допомога вам у виконанні справжніх справ. Ось кілька ідей:

  • Подумайте, чи зможе дитина допомогти вам з приготуванням їжі, накриванням на стіл і таке інше.
  • Сортування чи складання білизни. Особливо захопливими для дитини є ігри зі шкарпетками (навіть якщо вони чисті та вже спаровані).
  • Залучайте їх до прибирання чи складання речей (наприклад, скласти взуття у шафку чи сховати рулони туалетного паперу в комод). Ці завдання можуть бути доволі важкими для малюків, які щойно навчилися ходити, проте їм все одно буде цікаво. Більше того, ця діяльність покаже їм цінність співпраці.
  • Запропонуйте дитині приготування «їстівної веселки». Підберіть для цього різні корисні продукти за кольорами: жовті банани, , червоні та зелені яблука, апельсини і таке інше. Нехай дитина вибере, що вона їстиме наступне, і поговоріть про різні «їстівні» кольори. Який колір є найсмачнішим?

Поради батькам

Чищення зубів, зарядка, прогулянка (якщо це можливо), денний сон та інші звичні для дитини ритуали повинні бути щодня. Дуже важливими є спільні прийоми їжі. Графік потрібен, щоб дитина мала певні межі, в яких вона буде більш організованою. Так і батьки встигатимуть більше, і малеча отримуватиме достатньо уваги.

Те, як наповнювати весь інший час, залежить від уподобань дитини. Згідно із системою Монтессорі, найбільш продуктивною частиною дня у дітей є час до обіду. Тому всі заняття, які спрямовані на розвиток дитини, краще планувати на першу половину дня.

Змушувати дитину не потрібно:лише йти за її інтересами. Дитина хоче читати - можемо почитати, вирішує складати пазли - займемось цим. Не варто складати список занять і виконувати їх по черзі: дуже важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань.

На період карантину батькам або іншим членам сім'ї треба домовлятись, хто зараз сидітиме з дитиною. Наприклад, батько працює, поки мама гуляє з дитиною. Потім мама займається роботою, а батько грається із дітьми. Одному дорослому повноцінно працювати та займатися дитиною буде важко - діти рідко можуть три години спокійно гратись самі, не відволікаючи.

Планувати всі активності варто з урахуванням інтересів дитини, бо для кожного віку вони свої. Час, який зараз батьки проводять із малечею, можна використовувати для спільних приготувань їжі, занять йогою чи танцями, наведення порядку вдома. Дітей варто залучати до домашніх справ: вони за прикладом батьків вчаться багатьох речей. Якщо дитина виявляє інтерес до хатніх справ, потрібно заохочувати її до цього, навіть якщо в неї не все виходить добре.

Удома можна гратися і з кінетичним піском, пластиліном, робити аплікації з паперу. Для дітей цінно, коли батьки граються з ними на одному рівні: наприклад, сідають разом на килим і роблять щось спільне.

На час карантину потрібно підготуватись і знайти нові варіанти для ігор з дітьми: малеча не зможе робити одне й те саме щодня. У YouTube чи навіть у соцмережах інших мам можна знайти багато ідей, чим зайняти дитину. У періоди карантину варто стежити за кількістю солодкого, яке вживають діти. Солодощі збуджують дитину: їй важче заснути, складніше сконцентруватись на чомусь.

Для ігор та розваг не використовуйте часто гаджети. Краще звідти видалити усе зайве й залишити лише додатки для розвитку та навчання. Мультики варто обирати документальні та навчальні. Наприклад, після прочитання енциклопедії дитина зацікавилась Антарктидою - це чудово і можна наступного дня показати відео на цю тему.

Не варто сприймати карантин як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують нашої уваги. І навіть разом розкласти речі після прання - це вже чудова спільна активність.

Крім класичних способів проведення часу з дітьми, як-от читання книг, перегляд мультиків і дитячих фільмів, прогулянок на вулиці, у нас є доступ до різноманітних ігор. Дитина може гратись як з дорослими, так і сама, за умови, якщо перший раз про це заняття вона дізналась разом з батьками.

ІГРИ НА КУХНІ

Можна малювати фарбами по крупі, ховати невеликі іграшки й знаходити їх, викладати аплікацію та придумувати до неї історію. Також гратися з тістом: ліпити фігурки, випікати, розфарбовувати.

СЮЖЕТНО-РОЛЬОВІ ІГРИ

Сюжетно-рольові ігри або ігри, що розвиваються за сюжетом, коли учасники беруть на себе певну роль. Тут додатково можна використовувати іграшки, конструктор тощо.

ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ІГРИ

Театр може бути як ляльковим, тіньовим, так і драматичним. Вибираєте ви.

РУХЛИВІ ІГРИ

Під час таких занять можна обіграти всі речі, які є вдома. Наприклад, стілець - оббігати, на нього можна залазити, його штовхати, піднімати тощо.

КІНЕЗІОЛОГІЧНА ЗАРЯДКА

Спробуйте з дітьми вивчити кілька вправ такої зарядки, вони розвивають взаємодію між півкулями мозку.

Наприклад: Вправа «Вухо - ніс»

Лівою рукою взятися за кінчик носа, а правою рукою ліве вухо. Одночасно відпустити вухо і ніс, плеснути в долоні, потім поміняти положення рук «з точністю до навпаки».

"Якщо наш пріоритет - це вимагання бути слухняним у межах чотирьох стін нашого дому, то можемо сподіватись, що наші покірні діти будуть слухатись когось іншого - поза домом", - психолог, дослідник освіти

Шановні батьки!

Пропонуємо Вам провести цікаві завдання вдома з вашими дітьми

18.04.2022

Намалюйте та вивчить вірш із дитиною:

Музична діяльнысть. Слухання співу пташок на весні.

Розвиток мовлення.Вивчить вірш за допомогою малюнків:

13.04.2022

Пропонуємо щоранку слухати повчально-розвивальну пісеньку з дітьми:

Якщо дитина вранці встала , послухала ранкову  пісеньку , а Ви не встигли приготувати сніданок , пропонуємо зайняти вашу дитину , нехай подивиться та послухає історію "Корисна їжа"  :

Пропонуємо Вам, проглянути  повчальний відеоматеріал: 

19.04.2022

Підказуємо чим можна зайняти дитину вдома:

Подивіться мультфільм для дітей про безпеку жттєдіяльності на сторінці сайту " МИ ЗА МИР!!!..."

Ознайомте дітей із природнім довкіллям. Подивіться мультфільм про " Пори року"

Під час військового стану ми залишаємося вдома тому  виникла проблема - ми стали меньше рухатися. Пропоную пограти в гру -руханку разом з дитиною. Татусь з мамою також чудово рухаються в парі. Залучайте якомога більше гравців-членів родини.

Наприклад, такі зарядки - під музику та з піснями - є на каналі "З любовю до дітей".

Проведіть руханку з дтиною .


Вчить дітей милуватися квітами, берегти їх красу і головне не рвати. Послухайте розповідь:

Зробіть з дітьми гімнастику для очей:

20.04.2022

Повторюйте та вивчайте  літери із абеткою Тітоньки Сови:

Зліпіть із дитиною зайчика:

Розвивайте мовлення дтини:

Пропонуємо Вам подивитися з дитиною мультфільм " Колосок"

21.04.2022

Зрорбіть фізкультхвилинку. " Подорож до весняного лісу"

Спробуйте помалювати із дитиною кавою . Пропонуємо Вам переглянути допоміжний матеріал:

Перед сном послухайте або проспівайте колискову дитині:

22.04.2022

Пропонуэмо вам заняття


Математика для дошкільнят (повторіть цифри співаючи)

Скоромовки для дітей

Повчить читати по складах дитину

Також пропонуємо допоміжний иматеріал на вибір:

Повчить із дітьми пори року та назви місяців. Подивіться розвиваючі мультфільми


Пропонуємо подивитися розвиваючі мультфільми для дітей

Подивіться з дітьми відео «Корисні підказки. 


Відео «Геометричні фігури для дітей


Пропонуємо намалювати писанку з дітьми

Пропонуємо проводити під час занять пальчикову гімнастику

Пропонуємо щоранку проводити  руханки для дітей під музику



"ЦІКАВИНКИ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ"                 

Шановні батьки! 

1.Пропонуємо провести бесіду

 "Птахи весною"

Подивіться, діти, хто завітав до нас? (показати малюнок пташки або іграшкову).

Проведіть корекційну вправу «Спіймай пташку»

Діти оченятами «ловлять» пташку, яка «літає» в різні сторони: вверх-вниз, вліво-вправо (5-6разів) і « прилітає» до столу на якому лежить аркуш

паперу із загадками від Лісовичка.

Пограйте з дітьми "Відгадай загадку" 

(Дитина повинна відгадати загадку, пояснити, чому так думає . Потім показати малюнок-відповідь пташки або зображення у комп'ютері )

Які ноги заввишки, такий ніс завдовжки

Хату на хаті має, всім жабам рахунок знає. (лелека)

Ця пташка невеличка, у неї білі щічки

Сірі лапки, чорна шапка,

Фартушок жовтенький, голосок тоненький. ( синичка)

Голос має хриплуватий, колір пір'я - сіруватий,

Я розумна каркарона, люди звуть мене... (ворона)

Я ловлю комах, жучків, їм маленьких черв'ячків,

В теплий край я не літаю, весело скрізь стрибаю (горобчик)

Пір'я в мене темно-синє.

Із краплинками срібними,

На дереві хатку маю.

Дуже гарно я співаю.( шпак)

Питання дітям:

1.Діти, про кого ми відгадували загадки?

2.Чому їх так називають? (тіло покрите пір'ям, є крила, дзьоб, вони літають).

3.Кого з цих птахів ми бачили взимку?

4.Хто з них повернувся з теплих країв?

Корекційна вправа «Хто з птахів полетів?»

(Діти заплющують очі, зникає пташка на екрані, відкривши очі, діти відгадують, кого з птахів)

Дидактична вправа «Хто зайвий?»

(зображення птахів серед них зайчик і білочка. Діти відмічають, хто зайвий і пояснюють, чому вони не птахи.)

Питання дітям:

1.Ви любите птахів? За що ви їх любите?

2.Діти, що роблять птахи весною? (будують, поправляють, ремонтують гнізда-домівки).

3.Що ж відбувається потім? (відкладають яєчка і висиджують пташенят).

4.Чим годують птахи своїх пташенят?


Проведіть дидактичну вправу «Назви пташенят».

Назовіть назву пташки а дитина повинна назвати пташеня ( наприклад горобець - горобеня).

Пограйте в гру «Врятуй пташеня».

 Задайте питання:

1.Уяви, що ти  знайшов маленьке, безпомічне пташеня.

2.Що ти зробиш?

(Наприклад : дитина «бере» його в долоньки, зігріває своїм диханням, коли пташеня «оживає», випускає на волю).

Скажіть ,що  пташка тобі  подякує. Із пташенят виростуть дорослі птахи.

 Давайте і ми уявимо себе птахами і «погуляємо» на подвір'ї.


2.Пропонуємо цікаві завдання для розвитку мовлення «Перші весняні квіти»

Проведіть психогімнастику «Здрастуй сонечко!»

Промовляйте разом з дітьми слова:

Я всміхаюсь сонечку: - Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квіточці - Хай вона цвіте.

Я всміхаюсь дощику: Лийся мов з відра!

Друзям усміхаюся - Зичу їм добра.

Посміхніться один одному і подаруйте гарний настрій всім.


Загадайте дітям загадку про весну:

Тепло стало надворі, синє небо угорі.

Сонце промінь шле землі, прилітають журавлі.

Вже у лісі там і тут перші проліски цвітуть.

Кучерява, запашна в гості до нас прийшла...(весна)


Задайте питання : Яка ж пора року зараз?

Пограйте в мовленнєву гру « Розкажи про весну».

Приклад розповіді: розтанув сніг, пригріває сонечко, пташки прилітають, травичка зеленіє, з`являються на деревах бруньки, перші весняні квіти квітнуть, дні

стали довші, а ночі коротші. Чим подобається вам весна? Весна люба нам ясним сонечком, лагідним теплом, синім небом, першою зеленню, першими весняними

квіточками.

Запитайте у дітей : Куди приходить весна? ( відповіді дітей: у сади, парки, галявини, ліси інше)

Проведіть дидактичну гру «Можна - не можна»

1.Можна в лісі кричати?

2.Ламати гілочки?

3.Рвати квіти?

4.Залишати сміття?

5.Палити?

6.Милуватися природою?

Розкажіть дітям про весняні квіти .

(Заздалегідь підготуйте малюнки весняних квітів)

Приклад розповіді.

Ось погляньте, що весна нам принесла! (траву молоденьку і квіти весняні).

Це маленьке диво, дароване нам красунею - весною.

Ви знаєте, як називається ця квіточка ?

Прочитайте вірш.

У проміннях сонця ніжних, край веселого струмка,

білий, росяний підсніжник раптом блиснув з-під сніжка...

Отакий малий неначе, ледь прокинувся від сну,

тихий-тихий, а одначе він привів до нас весну!

Загадайте питання .

Про яку квіточку говориться?

Правильно, це - підсніжник.

Підсніжник - це квітка весни.

Ще навкруги лежить сніг, а він вже пробиває собі дорогу до сонця. Спершу з-під снігу видніються невеликі зелені листочки.

Згодом появляються білі голівки на тендітному стебельці. Квітка має три ніжних пелюстки. Ростуть ці чудові квіти густими білими острівцями.

Навколо поширюється чарівний аромат. Підсніжник занесений до Червоної книги України.

Де ростуть підсніжники? (У гаї, лісі, в саду.)

Коли вони розцвітають? (Рано навесні - це перші весняні квіти.)

Давайте уважно роздивимось підсніжник. Що є в нього? (Листочки, стебло, квіточки, корінь.) У підсніжника квіточка якого кольору? (білого)

Як закритий то схожий на овал. буде він нас радувати кожної наступної весни.

Повернемо підсніжник у землю, а на прогулянці висадимо на нашу клумбу і буде він нас радувати кожної наступної весни.

Відгадаємо, яка це квітка? загадка

Чарівна і дуже ніжна навесні в гаї

Квітка синя, дивовижна перша розцвітає.

Оживає вмить лісок, як розквітне..(пролісок)

Дивіться: у проліска теж листочки довгасті, блискучі, темно - зелені. Ось стебельце - ніжне - ніжне, тонесеньке, як ниточка.

А квіточка яскраво синя, немов краплинка синього неба. На кінчику стебла квіточки розкрилися. Вони схожі на маленькі дзвіночки.

Понюхайте пролісок. Він так ніжно пахне весною. Корінь у проліска схожий на цибульку. Цей пролісок живий, а це який? (намальований) А кращий з них який?

Поставимо пролісок у водичку. А що з ним станеться потім. (зів`яне, загине)

Шкода буде нам проліска. Отже, діти і дорослі, не можна рвати пролісків і будь яких інших квітів.

Той хто зриває, той знищує красу природи, призводить квіти до загибелі. Ці квіти занесені до Червоної книги України.

Нехай квіти ростуть усюди і прикрашають своєю красою природу нашої землі. Прикмета: Навесні багато пролісків- гарно вродить картопля.

Крокус

Гарно, тепло у садку, снігу вже немає...

Із-під листя у кутку крокус виглядає.

Наче золотом горять пелюстки жовтенькі

І листочки мерехтять ніжні, зелененькі.

У крокуса квіточка більша, а листочки відрізняються від листочків проліска і підсніжника, вони тоненькі, немов ниточка.

Давайте відпочинемо на " галявині".

Проведіть фізкультхвилинку.

Ось іде до нас весна, все навколо ожива.

Підсніжники прокидаються (потягуються)

Проліски посміхаються (посміхаються)

Крокуси закриваються (долоньки стулюють)

Пташки прилітають (махають руками)

Діти вибігають.(біжать на місці)

На луках стрибають(стрибають)

На вулиці пахне весною(вдихають,видихають декілька разів)


Зробіть пальчикову гімнастику «Квіточки»

Наші гарні квіточки пелюстки розтуляють,

Тихо вітер їх хитає, пелюстки перебирає.

Наші гарні квіточки пелюстки затуляють,

Тихо засинають, голівками хитають.


Пограйте в дидактичну гру «Закінчи речення»

Квіти потрібні для того, щоб...(ними милуватися)

Квіти потрібні для того, щоб...(їх дарувати)

Квіти потрібні для того, щоб...(вони прикрашали природу)

Квіти потрібні для того, щоб...(до них прилітали бджілки)

Квіти потрібні для того, щоб...(навкруги був приємний аромат)

- Назвіть перші весняні квіти?( дитина називає).

Запитайте чи можна рвати квіти?( діти відповідають)

Продекламуйте вірш.

Зацвітають навесні білі,сині квіти лісові.

Їх не варто, друже, рвати. Слід ці квітки охороняти.

Запитайте у дитини : які ти знаєш квіти лісові? (Підсніжники, проліски). Слід їх охороняти?( дитина  відповідає)


3.Пропонуємо вам зробити з дітьми аплікацію «Щеня»

Прочитайте вірш:

У цуценя чотири лапи.

Вушка і забавний хвіст.

Він пухнастий і кошлатий.

І перехожих лиже в ніс.


Запитайте.

Про кого вірш? (Відповіді дітей: Про цуценя).

Покажіть зразок аплікації.

Запропонуйте дітям зробити аплікацію цуценя?

Розглянте з дітьми аплікацію .


Запитайте:

1.З яких геометричних фігур складається аплікація і якого кольору? 

(Відповіді дітей: З кіл коричневого кольору).

2.А вуха, хвостик у цуценяти з чого? (Відповідь дітей: складаються з напівкіл)

Візміть коло, зігніть навпіл.


Задайте питання:

Що виходить? (Відповіді дітей: Виходить півколо).


Зробіть за зразком аплікацію «Цуценя».

( Хід роботи: беремо півколо сірого кольору, кладемо на свою клейонку білої стороною і наносимо клей пензликом.

Пензлик тримаємо трьома пальчиками. Клей наносимо і по краях і серединку.

Приклеюємо півколо на білий аркуш внизу. Використовуємо серветки, прибираємо зайвої клей.

Показую хлопцям. Беремо коло коричневого кольору (тулуб цуценя, кладемо на клейонку білої стороною.

За допомогою пензлика, клей наносимо на круг. Беремо коло і приклеюємо до сірого півколу (Показую ).

Беремо півколо коричневого кольору (Хвіст цуценя).

Кладемо на клейонку, змащуємо клеєм, прикладаємо півколо до кола (тулуба цуценя, використовуємо серветки. Показ дітям.

Беремо коло коричневого кольору і два півкола коричневого кольору (Заздалегідь приклеїла вушка-півкола до голови цуценя - колі).

Промащуємо клеєм і приклеюємо до тулуба, використовуємо серветки).

Коли роботи підсохли, намалюйте мордочки цуценятам.


Відпочинте з дітьми .

Виконайте пальчикову гімнастику читаючи віршик , щоб пальчики були у нас слухняні ( долоню, а потім по черзі з'єднує з великим пальцем усі інші, починаючи зі вказівного).

Пальчику, пальчику,

Де ти бував?

Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найменшим заспівав.

Наші пальчики розім'ялися.


4.Пропонуємо зайнятися ХУДОЖНЬОЮ  ЛІТЕРАТУРОЮ

«Вивчення вірша Г.Бойко «Здоровим будь» 

Підготуйте заздалегідь матеріали: чарівний мішечок, предмети гігієни (мило, шампунь, зубна щітка, зубна паста, гребінець, рушник, склянка, носова хустка),

іграшка - котик , мнемотаблиця.


Пограйте з дитиною у гру «Привітання»

- Добрий день вам, киці!

- Няв, няв, няв!

- Добрий день вам, мишки!

- Пі, пі, пі!

- Добрий день вам собачки!

- Гав, гав, гав!

-Добрий день вам, діти!

- Добрий день!

Скажіть : 

-Поки ми  гралися на нас зачекався гість. Хто це? (Котик)

-Привітайся з ним (біля котика чарівний мішечок з предметами гігієни). 

(Дітина вітається)

Зверніть увагу дитини на мішечок який стоїть біля котика .

 Запропонуйте дитині запитати : «Котику, що в мішечку?»

(Дітина запитує)

Тримавши котика в руках дайте відповідь дитині : "В мішечку предмети, які необхідні для кожного. Що саме і що ви знаєте про них я хочу перевірити".

Пограйтеся з дитиною у гру «Чарівний мішечок з речами особистої гігієни

(Діти по черзі дістають предмети гігієни,називають їх та їхнє призначення.

Наприклад: «Це гребінець. Ним розчісують волосся.»

- Як ми можемо назвати всі ці предмети? ( Предмети гігієни)


проведіть з дітьми мовленнєву вправи:

 «Додай слово»

Діти закінчують розпочате речення.

- Руки витирають (чим?) .... (Рушником)

- Зуби чистять (чим?) .... (Зубною щіткою)

- Волосся розчісують (чим?) .... (Гребінцем)

- Руки й обличчя намилюють (чим?) .... (Милом)

 «Наміри»

Формулюйте наміри, а діти повинні закінчити вставляючи слова.

- Ми будемо чистити зуби і вони будуть ... (чистими, здоровими, білими).

- Ми митимемо руки і вони не будуть ...(брудними, неохайними).

- Ми митимемо обличчя і воно буде ...(чисте, охайне, блискуче, здорове).

- Ми робитимемо гімнастику і будемо ...(здоровими, сильними, мужніми).

- Тож, і нам час зробити зарядку та трішки відпочити.


Відпочиньте . Проведіть фізхвилинку

З вами ми уже стомились

Адже добре потрудились.

Тож давайте для розрядки,

Зробимо кілька вправ зарядки.

Раз - підняли руки вгору,

Два - нагнулися додолу,

Три - повернулись вправо, вліво,

На «чотири» - всі присіли.

Похитали головою

Ще й притупнули ногою.

Пальчиками повертіли,

І на місця всі сіли.

 Запропонуйте дітям послухати та вивчити віршик про те, як вмиваються киці і люди.

Дітки ,а ви знаєте що вмиваються не лише люди ,а й тварини.

Виразно прочитайте вірш Г.Бойко «Здоровим будь» з викладанням мнемотаблиці

Глянь: без мила і водиці

Умиваються дві киці,

Язичком вмиваються,

Лапками втираються.

Я до крана сам дістану,

Умиваюсь біля крана.

Милю милом щоки, шию

І водою добре мию.


Поясніть  , коли котики вмивається язичком та втираються лапками, запропонуйте дітям показати вмивання котиків імітаційними рухами.


Повторне читання вірша з опорою на мнемотаблицю.

Проведіть бесіду  за змістом вірша

- Без чого умиваються киці?

- Скільки киць вмивається?

- Чим вмиваються киці?

- Чим втираються?

- А як умиваються люди. Хлопчик дістане сам до крана?

- Біля чого він вмивається?

- Що миле милом?

- Ще чим добре миє?

Повторно  прочитайте окремо кожен рядок вірша з опорою на мнемотаблицю.

Спробуйте відтворити вірш

Дитина або діти розповідають вірш з опорою на мнемотаблицю

Проведіть імітаційну гру всією сім'єю  «Відгадай, що я роблю»

По черзі  на вушко назвіть дію (чищення зубів, умивання, миття рук, полоскання горла, миття вушок...), дитина показує жестами, а інші  відгадують та називають дію.

 Похваліть дитину і всіх присутніх: "Молодці! Котик впевнений, що ви знаєте все про предмети гігієни і пригощає вас смачними яблучками. Діти, що потрібно робити перед тим як їсти яблука? Подякуйте котику і йдемо мити руки".


5.Пропонуєпо зайнятися  логіко-математичним розвитком з елементами конструювання 

« Завдання від Фіксиків»

Рекомендуємо підготувати матеріали , щоб заняття було цікавішим:  конверт; чарівний мішечок; коробка для гри; ілюстрації звірів: мишки, жабки, зайчика, лисички, вовчика, ведмедя; теремок; цифри від 1до10; папір квадратної форми ; фломастери; запис музики пісні про Фіксиків і спокійна музика для самостійної роботи під час конструювання.

Пропонуємо взяти участь всій родині та  утворити коло. Промовити слова:

Треба всім нам привітатись ,

«Добрий день!»

Дружно голосно сказати:

«Добрий день!»

Вліво-вправо повернутись,

Туди-сюди усміхнутись:

«Добрий день!»

Дружно всі, не відставайте,

Одне одного вітайте:

«Добрий день!»

 Пропонуємо розпочати заняття з такої гри:

Гра «Злови м'яч»

ромовляємо слова:

М'ячик наш уміє грати

В ваші руки потрапляти

В нього запитань багато

Будемо відповідати.

(М'яч буде ловити той, хто дає правильну відповідь)


Загадайте питання:

  • Який сьогодні день тижня?
  • Який день тижня був вчора?
  • Який день тижня буде завтра?
  • Який день тижня буде далі?
  • Скільки всього днів тижня?
  • Назви дні тижня?
  • Яка зараз пора року?
  • Скільки всього пір року?
  • Назви чотири пори року?
  • Який зараз місяць?
  • Який місяць був?

Похваліть дітей : "Молодці !"

 Загадайте запитання :

-А чи любите ви дивитися мультики ? "(Відповіді дітей.) Послухайте пісеньку і скажіть , з якого мультфільму ця пісенька? 

(ПІДКАЗКА. зсилка де знайти пісеньки про Фіксиків)- www.youtube.com > watch

(Звучить музика з мультфільму про Фіксиків . (Відповіді дітей.)

Запропонуйте зачитати "листа від Фіксиків": Вони написали нам листа. Зачитую.

«Добрий день , діти!

Ми вам приготували подарунок - цікаву гру. Але ви зможете її отримати, якщо виконаєте всі наші завдання.»

За правильне і старанне виконання ми з вами будемо отримувати з чарівного мішечка одну частинку з гри.

Завдання №1 " Запитання відповіді" 

Посадіть дітей або дитину і учасників сім'ї за стіл.

Запропонуйте: " Подивіться  і скажіть з якої казки ці герої?" (Відповіді дітей.)

(Відповідь дітей : " Ці герої з казки «Теремок». 

Ви отримуєте першу частинку з гри , яку приготували вам Фіксіки.

А хто прийшов перший до теремка? (Відповіді дітей.)

Хто був другий?Хто був наступний ? (Діти пригадують казку і називають порядок приходу звірів до теремка.

Скільки всього звірів? (Відповіді дітей.)

За правильну відповідь отримують ще одну частинку з гри.


Завдання №2

Запропонуйте подивитися  на картки: "Ви бачите цифри, 1, 5, 3, 2, 4,7,9,8,10 

 Назвіть їх( діти називають)

Знайдіть цифру яка відповідає кількості звірів? (Цифра 5)

За правильну відповідь діти отримують ще одну частинку з гри.


Завдання №3

Запропонуйте дітям  розказати склад числа 6 і отримати ще одну частинку з гри . (Відповіді дітей.)

(За вірну відповідь отримують ще одну частинку з гри).


Завдання №4

Запропонуйте самостійно розмістити цифри у порядку зростан­ня від 1до10. 

(Діти отримують ще одну частинку з гри).


Завдання №5

Проведіть гру «Полічи»

Запропонуйте дітей лічити в прямому і зворотному напрямку.

(За правильну відповідь отримують ще одну частинку з гри).


Завдання №6

Надайте наступне завдання. 

 Називайте числа, а ви назвіть його сусідів.

( Діти називають: "Число 2 - сусіди 1, 3; число 3 - 2 і 4; число 5 - сусіди 4 і 6; число 4 - сусіди 3 і 5; число 6 - сусіди 5 і 7; число 8 - сусіди 7 і 9".

(За правильну відповідь отримують ще одну частинку з гри).


Завдання №7

Пропонуємо показати  ілюстрацію Кози Дерези.

  • Діти відгадайте з якої казки цей герой? (Відповіді дітей.)
  • Послухайте , пісеньку яку співала коза.
  • (ПІДКАЗКА.зсилка де знайти пісеньку Кози Дерези)-https://www.youtube.com/watch?v=6ubLPi7ZdHE
  • Хто з вас уважний і ска­же, яка цифра в ній зустрічається? (Відповіді дітей цифра3) 

(За правильну відповідь отримують ще одну частинку з гри).


Завдання №8

Запропонуйте дітям послухати наступне віршоване завдання і порахувати.

Під кущами, вздовж ріки,

Оселилися жуки.

Син і донька, батько й мати.

Спробуй всіх порахувати?

(Діти відповідають: " Жуків було четверо").

Похваліть дітей : "Правильно порахували" .

Запропонуйте послухати наступне віршоване завдання:

 "Побачимо, як ви виконаєте наступне завдання".

Найвеселіші мишенята

У трьох пішли гуляти.

А троє прийшло до них пізніше

І стало всім ще веселіше.

Вони сміялись і співали.

А скільки їх? Хто порахував?

( Відповідь дітей: " Всього мишенят було шість").

(За правильну відповідь отримують ще одну частинку з гри).


Завдання №9

Проведіть логічну розминку «Уважні та кмітливі» ,щоб розвивати у дитини швидкість мислення, вміння висловлювати свої судження і доводити їх.

Запропонуйте дитині дати відповіді на запитання:

  • Скільки хвостів у двох корів?
  • Скільки лап у індика?
  • Летіли горобець, ластівка, оса. Скільки всього летіло птахів?
  • Скільки ніг у карася?
  • Скільки крил у поросят?
  • Скільки горішків у порожній склянці?
  • Коли козі виповнеться шість років, що буде?
  • Скільки вогників у світлофора?
  • Скільки крил у курки?
  • Скільки сторін у круга?
  • Скільки зернят у соняшника?

Завдання №10

Пограйте у гру «Знайди пару»

Пропануємо пограти всій сім'ї, щоб утворити дві команди. Одній команді роздайте картки з цифрами (кожному члену команди - цифра), іншій команді - фішки з різною кількістю листочків (кожному члену команди  - фішка). За сигналом «Вітерець» всі  бігають, за сигналом «Тиша» , всі стають у пари зіставляючи цифру з кількістю листочків на фішці.

Запропонуйте подивиттся , що  знову отримали від Фіксиків.

(На частинках написані цифри).

Підведіть підсумок заняття. Поспілкуйтеся з дитиною.

  • От і виконали всі завдання від Фіксіків і отримали останню частинку з гри і тепер можемо відгадати, хто ж це?
  • Що сьогодні  особливо було цікаво виконувати на занятті?
  • Якщо  сподобалося, всі задоволені своєю роботою на ньому і у всіх зараз гарний настрій, то візьміть смайлик із веселим личком. 
  • Якщо було важко під час роботи й  зіпсувався від цього настрій, то візьми картку з сумним личком. (Всі вибирають картки за власними відчуттями й показують їх одне одному)
  • За що ми сьогодні себе можемопохвалити?
  • Похваліть дитину  для заохочення до наступного заняття. І  приготуйте заздалегідь невеличкій приз - наклейки з героями улюблених мультфільмів.  подаруйте дитині.

  • ДОПОМІЖНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ ЗАНЯТТЯ:

Шановні батьки! Пропонуємо Вам провести цікаві завдання вдома з вашими дітьми із 06.04.2020 по 10.04.2020


Будьласка ,проведіть цікаві зханняття.

Трішечки відпочинте. Проведіть фізкультхвилинку.

Спробуйте з дитиною вивчити віршик.

Пропонуємо Вам заняття " Ознайомлення з соціумом" 

Пропонуємо  розім'яти пальчики. Зліпіть кицьку.

Пропонуємо поспівати всією сім'єю  українські народні дитячі пісні.

Помалюйте з дитиною.

Пропонуємо повторити цифри.

Шановні батьки! 

Незабувайте проводити кожного ранку зарядку із  дітьми 



1. Проведіть бесіду  про транспорт.

Запропонуйте дитині послухати загадку і відгадати її.

Як переходиш вулицю,

На мене подивись.

Я шлях вкажу надійний,

Де небезпек нема,

Трикольорові очі

Я маю недарма.(світлофор)

Він має три ока, усе бачить на своїх дорогах.(намалюйте разом світлофор)

Запитайте :

-Якого кольору очі?

-Що означає кожен колір?

Бесіда з дитиною про призначення світлофора.

(розкажіть дитині про всіх учасників руху на дорозі)

Загадайте загадки про транспорт:

1.Не літає - гуркотить,

Жук по вулиці біжить.

Очі-вогники горять.

Як жука такого звать

.( Легкова автомашина.)

2.Не ящірка і не гадюка,

Оця штука, котра стука,

Є і хвіст, і голова,

А не скажеш, що жива.

(Поїзд)

3.Дві залізні змії на драбині лежать.

Поповзе по них третя - вони задрижать.

(Колія, поїзд)

4. Що за чудо - довгий дім,

Пасажири є у нім.

Все взуття його з резини,

А харчується бензином.

(Автобус)

5.По місту дві змії повзуть

І на собі хатки везуть.

У тих хатках людей багато.

Ти знаєш, як ці хатки звати?

(Трамвай)

6.В червонім будиночку повно людей.

Ти теж, певно, бачив будиночок цей.

По рейках сталевих будиночок мчить.

- Увага! Я їду! - дзвінок дзеленчить.

(Трамвай)

7.Замість рейок дві дротини

Визначають рух машини,

Щоби взуті в гуму ноги

Не збивалися з дороги.

(Тролейбус)

8.Воно зупиниться охоче

Там, де лиш пасажир захоче.

На ньому шашки є, малята,

Але у них не можна грати.

(Таксі)

9.Коник цей на двох ногах

Будь-який здолає шлях.

Коли вулицею мчить,

Безперервно торохтить,

А тролейбуси й трамваї

Дуже легко обганяє.

(Мотоцикл)

10.Його можна осідлати,

Можна і за роги взяти,

Та щоб міг тебе везти,

Слід йому допомогти.

(Велосипед)

11.Руль, колеса і педалі

В дальній путь мене помчали.

(Велосипед)

12.Під землею - дивне місто:

Все в огнях, як у намисті.

В нім будинки не стоять,

По залізних рейках мчать.

(Метро)

13.Кінь сталевий Вівса не просить,

Але оре і косить. (Трактор)

14.В синім небі путь моя,

Швидше всіх літаю я.

Маю крила, хоч не птах.

Люди звуть мене ...(Літак) ***

Пропонуємо пограти в гру на розвиток мовлення:

Дидактична вправа «Закінчи речення»(дитина доповнює речення)

1.Машини допомагають людям...

2.Легкові автомашини...

3.Вантажівки перевозять...

4.Машиною керує...

5.Усі машини можна назвати одним словом...(транспорт)


Пограйте в  гру «Світлофор»

Гру проводять з метою закріплення знань про кольори світлофора, їхнє значення; розвитку уваги і реакції.

Правила гри

Дитина стоїть на килимку. Мама піднімає зелений прапорець, дітина тупає ногами.

Якщо піднятий жовтий прапорець - плескає у долоні; якщо червоний - присідає без руху і звуку. (Повторити двічі-тричі.)

Розповісти про правила на дорозі:

Усі автомашини їздять по дорогах, а людям також часто доводиться ходити по дорозі, переходити її.

- Щоб не сталося біди, що потрібно знати пішоходові?(бесіда з дитиною про безпечну поведінку на дорозі)


А тепер,запропонуйте дитині послухати вірш про перехід через вулицю та зробіть імітацію рухами за текстом вірша.

Подивись ліворуч,

А потім праворуч,

Якщо хочеш ти

Дорогу перейти.

І якщо побачиш,

Будь-яку машину,

Почекай на місці,

щоб не було біди.

(Діти повторюють текст вірша)


Запропонуйте дитині подвитися розвиваюче відео про різні види транспорту :

Підведіть підсумок переглянутого відео, запитайте у дитини:

1.Який який  вид транспорту ви запам'ятали ?

2.Як називається?

3.Для чого він потрібен?

4.Яку роботу виконує?

5.З яких частин складається?


Пропонуємо вам разом з дитиною погратися у гру " Ми водії"   ( іграшковим транспортом).



2.Пропонуємо зайнятися СПОСТЕРЕЖЕННЯМ.

Спостереження - це в першу чергу спостереження за сезонними явищами в живій і неживій природі. 

Закріпіть знання дітей про те, що ці зміни впливають на життя тварин і людей, навчіть робити висновки про взаємозв'язки різних природних явищ. Спостереження розвиває допитливість.  Підтримайте інтерес дітей до прикмет пори року, загадайте  запитання, які націлюють увагу дитини та спонукують їх до подальших спостережень. Отримані спостереження можна закріпити наступними замальовками, складанням розповідей. Використання віршів на певну тему при спостереженнях і розглядання допомагає підсилити враження дітей від прогулянки.

Вірші про природу, загадки, народні прикмети й прислів'я - всі ці нехитрі словесні прийоми дозволяють зробити прогулянку більше емоційною, направити спостереження дітей у потрібне русло.

Спостереження за березою

ЧорнийОлександр. "Березкі.Весняні води."

Запитайте у дитини:

- Яка зараз пора року?

- Як називаються весняні місяці?

- Який зараз місяць?

- Як ви гадаєте, чому березень так назвали?

- Отже сьогодні ви дізнаєтесь, чому назвали перший місяць весни березнем, поспостерігаємо за деревом, яке дало назву першому весняному місяцю.

 Запропонуйте дитині послухати про березу цікаві факти

Взимку береза «спить» дуже чутливо, а напровесні, як тільки пригріє сонечко, вона перша прокидається, відгукується на поклик і ласку весни. В березах у найперших починається рух соку. Ось тому перший місяць весни в Україні називаютьберезнем. Білоруси називають цей місяць соковик.

  • Скажіть, чому?
  • Ще цей місяць поетично називають світанком року.
  • Давайте глянемо навкруги. Покажіть мені берізку.

Запитайте :

1.За якими ознаками ви змогли відрізнити берізку серед інших дерев?

2.Давайте глянемо, чи її стовбур повністю білий?

Це єдине дерево, яке має білу кору, бо тільки береза має особливу речовину - бетулін, яка робить її кору білою, а дерево таким неповторно гарним.

Поцікавтеся:

-Які слова можна дібрати до беріз?

(стрункі, білокорі, ніжні, тендітні, високі)

В Україні найпоширеніші два види беріз - бородавчаста і пухнаста. Наші берізки називають бородавчастими. Тому, що кора молодих пагонів покрита дрібненькими бородавочками, що зберігаються протягом двох років.

- З яких органів складається кожна рослина?(корінь, стебло, листя, квіти)

- Де ж цвіт у берези?(сережки)

Так квіти берези - сережки. Це - зібрані дрібні квіточки. Під час цвітіння вони виділяють багато пилку, який розноситься вітром. Бджоли , які прокинулися від зимового сну, також полюбляють відвідувати берези. Адже з бруньок цього дерева можна взяти речовини для бджолиного клею - прополісу.

Часто ми бачимо понівечені берези, з яких витікає на землю сік. Якщо ви побачите ранку на дереві, її треба замазати фарбою чи глиною, бо інакше дерево може загинути - втратить багато соку. Ви скажете, а як же березовий сік, що продається в магазинах. Промисловий збір соку відбувається на ділянках лісу. Яку лісники визначили для зрубу.

Береза - дуже цінні порода дерева. Її цінність полягає в тому, що деревину берези легко обробляти, з березових бруньок і листя виробляють лікарські препарати.

Наші предки саджали берези біля своїх осель, вважаючи. Що це дерево відганяє злих духів, оберігає від хвороб.

Заохочуйте дитину до спостережень біля свого будинку.

Запропонуйте дитині пройтися вулицею і порахувати, скільки берізок росте біля осель на вашій вулиці...(робіть це разом з дитиною)

Підведіть підсумки спостереження:

  • Про що вам цікаво було дізнатися?
  • Що запам'яталося найбільше?                                                                             

  •   Запропонуйте дітям відгадати загадки про дерева які ростуть у нашій місцевості:


3.  Пропонуємо зайнятися ліпленням «Пролісок»

Продивіться відео про пролісок. Пропонуємо за бажанням вивчити пісеньку про пролісок.

Запропоруйте дітям відгадати  загадки.

Тане сніжок,

Оживає лужок

День прибуває,

Коли це буває? (навесні)

, а які весняні місяці ви знаєте?

(діти: березень, квітень, травень.

- Які зміни відбуваються навесні?

Діти: - Сонечко гріє, сніг тане, дзвенить крапель, птиці весело щебечуть і на пагорбах, самих сонячних місцях, з'являються перші квіти.

Вихователь: Ранньою весною на відкритих місцях, на проталинах, де сніг встиг розтанути, з'являються перші квіти.

Перший виліз з темниці

На проталинку,

Він морозу не боїться,

Хоч і маленький.

( це пролісок.)

Відпочинте . Проведіть відео  фізкультхвилинку " ВЕСЕЛИНКУ":

Продовжіть бесіду.

 Ніжні квіти проліска, привертають увагу всіх, хто їх бачить. Люди збирають первоцвіти в букетики, не думаючи про те, що в неволі вони швидко зів'януть і довго не проживуть.

Тому, щоб не губити природу, можна сфотографувати квіти, намалювати або виконати ліпну картинку з їх зображенням. І ми зараз з вами це зробимо.


Алгоритм ліплення покроково:

Розгляньте  ілюстрації із зображенням проліска.

Зробіть стеблинки: скачате тонкі довгі палички з пластиліну зеленого кольору і закріпити їх на основі.

Почніть робити листочки : скачате тоненьку палиичку зеленого кольору, пальчиками сплющить, загостріть з обох сторін, потім розташуйте листики біля стеблинок, розплющіть і закріпіть на основі.

Продовжіть робити пелюстки проліска: скачате паличку білого або блакитного кольору, загостріть з кінців, як  листочки. Викладіть з готових пелюсток квітку. Бодібно зробіть  інші проліски. Під готовими квітами виготовіть " сніжок " із ватного диска.

Після закінчення роботи помилуватися отриманими квітами та похваліть дитину.



Наші милі батьки ! 

Пропонуємо Вам у вільний час подивитися відео 

 " Чим зайняти дітей вдома. Цікаві ігри та розваги для дитини."

Також разом з дітьми продивіться " Корисні підказки. Імунітет"

Пропонуємо зробти веселі саморобки " Противірусна маска"

Пропонуємо пограти у караоке . Поспівати з дитиною 

"Пісенька про чистоту"

Поради для батьків, що мають дітей дошкільного віку

12 березня усі заклади дошкільної освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусу (COVID-19). Це-важливе рішення для запобігання поширенню захворюваності. І хоча цілі родини вимушено перебувають удома, цей час можна провести активно, весело та з користю для здоров'я і розвитку дітей.

Діти дошкільного віку емоційно прив'язані до батьків, тому намагайтесь не панікувати щодо коронавірусу і пояснюйте усе малюкам в ігровій формі, використовуючи прості, зрозумілі їм слова. Дітям необхідно розказувати, що відбувається, щоб у них не виникло зайвих страхів і тривог. Адже, так чи інакше, карантин буде обговорюватись вдома з більшим чи меншим рівнем тривоги. І дитина точно відчує це. І гірше, коли вона не буде мати пояснень для себе. Треба пояснювати все так, як є. Що це - небезпечне захворювання, а карантин для того, щоби воно менше поширювалось, щоб ми могли про себе подбати. Поради для батьків, які допоможуть в розмові з дітьми заспокоїти та захистити їх. Детальніше тут: uni.cf/3bG3aCi

Обов'язково забезпечте дитині чіткий розпорядок дня. Складіть (краще разом з дитиною) детальний розклад, що включатиме: сон, прийом їжі, прогулянку, ігру, заняття і звичайні домашні обов'язки. Намагайтеся дотримуватися цього розкладу.

Домовтеся з дитиною про правила її поведінки вдома. Просіть дитину вголос промовляти ці правила.

Частіше розмовляйте з дитиною. Пам'ятайте, що ні телевізор, ні радіо не замінять їй вас. Використайте цей час для спільної діяльності: грайте в активні ігри, займайтеся творчістю, фантазуйте та створюйте разом! Цей час - це час нових відкриттів, знань та спільних ігор.

Яку діяльність можна запропонувати дитині дошкільного віку:

Ігри

Діти обожнюють грати! Крім того, гра - провідна діяльність їхнього віку, за допомогою якої вони досліджують навколишній світ, предмети та явища у ньому. Дитяча уява не має обмежень! Дорослі можуть допомагати малюкам використовувати іграшки по-різному: наприклад, машинки можуть не тільки «їздити»- їх можна сортувати за кольором, розміром, призначенням, відправляти їх на «автомийку» тощо. Можна склеїти кілька аркушів паперу та намалювати на них дороги і будинки - тоді ви отримаєте «місто», яким також можна «їздити». Це ж стосується й інших іграшок. Ігри з улюбленими м'якими іграшками дитини можуть принести багато радості. Просто заповніть ванну іграшками та посадіть туди дитину.

  • Цікавими для малят є ігри з коробками. Якщо у вас немає - обов'язково придбайте таку коробку. З коробки можна побудувати фортецю, обмалювати її, обклеїти наліпками чи різними картинками, вирізаними зі старих журналів.
  • Переодягання та рольові ігри. Знайдіть вдома різноманітний одяг, прикраси та інший реквізит. Запропонуйте вашому малюку стати лікарем, пожежником, ветеринаром, фермером, астронавтом і таке інше. Дозвольте дитині брати ваші головні убори, шарфи, рукавички та взуття. Допомагайте їм з пошуком необхідних матеріалів.
  • Частину іграшок можна заховати: можливість час від часу діставати зі схованки «нову» іграшку вам дуже допоможе.
  • Діти люблять співати і танцювати, особливо якщо ви приєднуєтеся до них! Увімкніть музику та влаштуйте танцювальну вечірку. Співайте розвивальні дитячі пісні. Зробіть музичні інструменти: переверніть каструлі та відра догори дном, використовуйте дерев'яні ложки. Можна, наприклад, зробити маракаси, насипавши рис у порожні пляшки чи пластикові контейнери.
  • Грайте в шаради: імітуйте різних тварин рухами та голосом і пропонуйте дітям відгадати, що це за тварина. Грайте по черзі.
  • Грайте в настільні ігри. Час карантину можна провести з користю та навчити дитину грати у шахи, шахмати, доміно, лото та інші.
  • Малюйте, ліпіть з пластиліну, грайте з різними матеріалами. Слід розвивати у дитини елементарні уміння, користуватися олівцем, ножицями; вчити її виготовляти різні вироби; разом з нею виготовляти вироби з паперу, пластиліну, з природних матеріалів. Важливо, щоб дитина отримувала задоволення від виконаної роботи, раділа результатам своєї праці. При цьому дозувати співвідношення між допомогою дитині та мірою її самостійності: завжди мають залишатися для неї посильні завдання для самостійного виконання.

Ми підібрали для вас різні варіанти для спільної творчих ігор.

Їстівна фарба для пальців: Все, що вам потрібно, це борошно, вода та харчовий барвник: налийте 1 склянку холодної води та всипте 1 склянку борошна в каструлю. Поступово додайте 3 склянки окропу та доведіть суміш до кипіння. Дайте їй вистигнути, розділіть на кілька частин та додайте харчові барвники.

Ліпіть з пластиліну

https://www.youtube.com/watch?v=XZgpcWXs7ec&list=PLElG6fwk_0UkVY50JOJxntVz739M4pUsB

Якщо пластилін закінчився, ви можете самі зробити тісто для ліплення за таким рецептом:

  • 1 склянка борошна
  • 1 стакан крохмалю (картопляний або кукурудзяний)
  • 2 ст. ложки рослинної олії
  • 1 склянка окропу
  • 2 ст. ложки соку лимона
  • харчовий барвник

Борошно і крохмаль змішайте в мисці. Вмішайте дві ложки рослинної олії. У склянку окропу капнути барвник і лимонний сік. Виливаємо все це в миску і активно перемішуємо, після чого вимішуємо на рівній поверхні. Якщо тісто липне - додайте ще борошна.

  • Нанизуйте намистини на нитку, щоб зробити прикраси (нагляд дорослого обов' язковий під час ігор з намистинами та іншими дрібними предметами !). Якщо у вас немає намистин, зробіть прикраси або змійки з макарон, пір'їн чи ріжок. Макарони можна пофарбувати.
  • Кільця з сухих сніданків + спагеті. Візьміть пластилін, зліпіть з нього кульку та вставте у неї кілька довгих макарон. Запропонуйте малюкові нанизати на спагеті кульки з сухих сніданків. А якщо вони різнокольорові, то це додасть грі певного навчального елементу (групування різних кольорів).
  • Зробіть разом цікаві поробки

Приклади саморобок із паперу

https://www.youtube.com/channel/UCpKlZnl88hGmT363eG4mtEg

Орігамі метелик для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=DfgOMx31Ht8

Прості та швидкі орігамі для дітей. Звірі з паперу.

https://www.youtube.com/watch?v=JLV8_RZ-WEA

Цікаві поробки квітів з паперу

https://naurok.com.ua/post/shkola-florista-dizaynera-vesnyani-porobki-z-paperu

Як створити оригінальні закладки для книг власноруч. Ідеї, майстер-класи, схеми

https://naurok.com.ua/post/yak-stvoriti-originalni-zakladki-dlya-knig-vlasnoruch

Ідеї створення яскравих непересічних крашанок до Великодня

https://naurok.com.ua/post/ide-stvorennya-yaskravih-neperesichnih-krashanok-do-velikodnya

https://dityinfo.com/dozvillya/pishemo-pisanki-z-ditmi.html

Виготовлення листівок власноруч - мистецтво творити маленькі шедеври. Шість технік виготовлення листівок, зразки та схеми для натхнення

https://naurok.com.ua/post/listivkarstvo-abo-kardmeyking-mistectvo-tvoriti-malenki-shedevri

Майстер-класи для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=O4Y-N59IBFg

Програма «Недільний сніданок» пропонує майстер-класи для дітей і батьків: малюємо долонями. Повний випуск програми дивіться за посиланням:

https://youtu.be/wDIWTgsBJes

Доцільно влаштовувати домашні виставки зі зроблених дитиною виробів з паперу, з пластиліну, солоного тіста тощо.

Готуйте разом з дітьми

Готуємо з дитиною: 5 рецептів для надсмачних канікул

https://1plus1.ua/spring/novyny/gotuemo-z-ditinou-5-receptiv-dla-nadsmacnih-kanikul

Готуємо з дитиною. 7 простих рецептів для будь-якого віку

https://www.biscotti-group.com/uk/gotuemo-z-dytynoyu-7-prostykh-retseptiv-dlya-bud-yakogo-viku

Фізична активність

Перебуваючи вдома на карантині, можна більше часу приділити дітям і навчити їх (та й себе) гарним звичкам. Заняття фізичними вправами - одна з них.

Діти звикли багато рухатися - врешті-решт, це їм просто необхідно! Їм потрібно шуміти, бігати, стрибати і таке інше. Це можна робити як вдома, так і на вулиці. Ось декілька ідей:

  • Грайтеся в «Гарячу лаву»: розкидайте по підлозі диванні подушки й уявіть, що підлога - це потік розпеченої лави. Дитина може переповзати, переходити чи перестрибувати з подушки на подушку.
  • Використовуйте покривало як парашут (розкрийте покривало над головою, а потім повільно опустіть на підлогу). Граючись з немовлятами, накривайте та розкривайте їх простирадлом, граючись в «ку-ку».
  • Використовуючи простирадла, ковдри, подушки, стільці і таке інше, побудуйте фортецю. Не поспішайте, нехай головними «будівельниками» будуть діти. Ваша фортеця не обов'язково має бути красивою, головне - безпечною!
  • Зробіть «смугу перешкод» з меблів, подушок та іграшок.
  • Грайтеся з ліхтариком: чи зможе дитина дострибнути до плями світла? Чи зможе вона дотягнутися до такої плями на стіні? Після таких вправ діти самі хочуть взяти ліхтарика до рук - звісно, не відмовляйтеся! Ліхтарики займають їх на доволі тривалий час.
  • Грайтеся в «Мисливця за кольорами». Запропонуйте дитині знайти у помешканні три сині речі, скласти їх докупи, а потім повернути на місце. Повторюйте вправу з різними кольорами.

Обов'язково робіть з дитиною зарядку та руханки!

Наприклад, такі зарядки - під музику та з піснями - є на каналі "З любов'ю до дітей".

https://www.youtube.com/user/SonechkoProject

У мережі можна знайти багато прикладів вправ для занять з дітьми. Є навіть веселі танцювальні вправи для дуже енергійних (як на англомовному ютуб-каналі «GoNoodle | GetMoving») та спокійніші на «CosmicKidsYoga».

Руханки і фізкультхвилинки для дітей:

https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk&list=PLElG6fwk_0UmWfbppU9Y_Qp8kOGDOvfDs

Пізнавальна діяльність

Малюки дуже люблять спостерігати за різними змінами в їхньому оточенні та досліджувати навколишній світ. Приклади цікавих дослідів та спостережень тут:

https://vseosvita.ua/library/sposterezenna-ta-doslidi-v-dnz-90600.html

https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/profesijna-skarbnichka/doslidi-ta-eksperimenti-z-ditmi

Влаштуйте «сімейні» 3D-тури музеями України

Музеї України просто неба

https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

Національний музей природознавства:

https://naturalhistory.si.edu/visit/virtual-tour

Перегляньте картини про дітей відомих художників. Нехай діти спробують розповісти хто зображений на цих картинах, які почуття викликають ці картини у дітей.

Катерина Дуднік

https://www.youtube.com/watch?v=PtraPPVax1E

НаталіяДерев'янко

https://www.youtube.com/watch?v=K6QM7wDkgWM&feature=emb_logo

ВікторіяПроців

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=V1fdhatx1a8&feature=emb_logo

Бурштиновібарви RamunasNaumavicius

https://www.youtube.com/watch?v=hiligqr8n8c&feature=emb_logo

Ніно Чакветадзе

https://www.youtube.com/watch?v=EwEL-PogUhc

Слухайте казки народів світу, озвучені відомими українцями

https://kazky.suspilne.media/list.php

До кожної казки цього проєкту є ілюстрації, які зробили Женя Гайдамака і Маша Фоя. Ці картинки можна завантажити та розмалювати разом з дитиною.

https://kazky.suspilne.media/rozmalyovky.php

Корисно розглядати разом з дитиною дитячі книжечки, аналізувати малюнки, визначати на них об'єкти, місце їх розташування, форму, колір та інше.

Почитайте щось разом чи окремо (малюки, які ще не вміють читати, можуть гортати книжки і описувати те, що вони бачать на ілюстраціях).

Уявіть це! Перед читанням книги разом з дитиною «пройдіться по картинкам», перегляньте ілюстрації. Можливо, ваша дитина зможе переповісти історію, користуючись виключно побаченими картинками.

Багато віршів та казок українською мовою можна слухати з дітьми тут https://www.youtube.com/audiomama

Пропонуйте розвивальні ігри малюкам

https://www.youtube.com/user/reverslink/videos

Цікаві ігри для дошкільнят з тваринами

https://www.youtube.com/watch?v=qaaPAlX_xLA

Розвивальні ігри для дітей по скайпу

https://www.youtube.com/watch?v=IY5zHX-mijc

Розвивальні ігри для дітей 3-4 років

https://dityinfo.com/rozvitok-ditini/7-rozvivayuchih-igor-dlya-ditei-3-4-rokiv.html

Сайт «Розвивайка» (для дітей 3-4 років)https://www.kidmade.com.ua/ukr/article/rozvivajuchi-igri-dlja-ditej-vid-3-do-4-rokiv.html

Дидактичні ігри «Який малюнок наступний» https://childdevelop.com.ua/worksheets/1950/

Цікава математика для дошкільнят

https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/

Вчимо скоромовки

https://www.moirebenok.ua/materialy-na-ukrainskom-yazyke/rozvivayemo-diktsiyu-45-skoromovok-dlya-ditej-vid-2-rokiv/

Незвичні способи малювання

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

Знайомимося з порами року та назвами місяців

https://youtu.be/fbE5kmaCWOE

Розвивальні мовні ігри для дітей 3-5 років

https://www.youtube.com/watch?v=8ocueX8_7CU

Розвивальні ігри-вікторини дітей 3-5 років

https://www.youtube.com/watch?v=ksUyX3TCfwk

Логічні ігри на розвиток міркування та кмітливості дітей 3-4 років

https://www.youtube.com/watch?v=OKK4ltCP028

«Family Простір»: Чим зайняти малечу вдома? Цікаві ігри та розваги для дитини

https://www.youtube.com/watch?v=HpUaC5TDR5I

Розвивальні ігри для дітей: ТОП-10 корисних розваг

https://lady.tochka.net/ua/66492-razvivayushchie-igry-dlya-detey-top-10-poleznykh-razvlecheniy/

Три корисні гри на Android для дошкільнят. Та трохи про ігри дітей на планшеті

https://gylyajpole.city/read/blog/21643/3-korisni-gri-na-android-dlya-doshkilnyat-ta-trohi-pro-igri-ditej-na-plansheti

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати